Istorija

„Tieto" savo veiklą Lietuvoje pradėjo 1999 metų birželį, įsteigusi dukterinę įmonę UAB „TietoEnator“.

Nuo pat įsikūrimo pradžios Lietuvoje aktyviai dirbome telekomunikacijų srityje, o 2002 metais kartu su AB „Lietuvos telekomas“ įsteigėme bendrą IT įmonę „TietoEnator Consulting”, teikusią paslaugas telekomunikacijų sektoriui.

2006 metais įsigijome 100 proc. „TietoEnator Consulting” akcijų ir sujungėme abi grupės įmones į vieną – „TietoEnator“. Įmonės specialistai tęsė darbą su telekomunikacijų srities klientais Lietuvoje ir viešojo bei telekomunikacijų sektoriaus projektais Šiaurės šalyse.

2008 metų pabaigoje, kartu su visa tarptautine grupe, „TietoEnator“ Lietuvoje tapome tiesiog „Tieto“, o įmonės pavadinimas netrukus buvo pakeistas į UAB „Tieto Lietuva“.

Nuo 2011 m. Lietuvoje susikoncentravome į aukštą pridėtinę vertę kuriančių paslaugų teikimą vietos klientams.

Šiandien UAB „Tieto Lietuva“ dirba ne tik su Lietuvos telekomunikacijų, finansinių paslaugų, viešojo sektoriaus, energetikos ar sveikatos apsaugos sričių įmonėmis bei organizacijomis, bet ir teikia IT sprendimus, paslaugas klientams užsienio šalyse.

„Tieto“ istorija

„Tieto“ istorija prasidėjo dar 1968 metais Suomijos mieste Espo. Tuomet įmonė vadinosi „Tieto tehdas“. Veiklos pradžioje ji kūrė ir prižiūrėjo IT sistemas bankui „Union Bank of Finland“ bei jo klientams, taip pat – miško pramonės bendrovėms.

Aštuntajame dešimtmetyje klientų daugėjo, paslaugų spektras taip pat sparčiai plėtėsi – „Tieto“ jau ne tik prižiūrėjo pagrindinius kompiuterius ir programinę įrangą, tačiau pradėjo teikti ir asmeninių kompiuterių priežiūros paslaugas, kurti sudėtingas IT sistemas.

Nuo 1990 iki 2000 metų sparčiai augome – įsigijome ir prisijungėme kitas įmones, formavome strategines partnerystes. Su šiais pokyčiais keletą kartų keitėsi ir pavadinimas: 1995 m. įmonė pervadinta į „TT Tieto“, o 1998 m. tapo „Tieto“. 1996 m., įsigijus įmonę „Avancer“, buvo ženkliai sustiprintos telekomunikacijų sektoriaus kompetencijos – žinios šioje srityje ir šiandien išlieka viena iš didžiausių mūsų stiprybių.

1999 m. „Tieto“ susijungė su Švedijos kompanija „Enator“ ir tapo „TietoEnator“.

2008 m. buvo grįžta prie pavadinimo „Tieto“, jis naudojamas iki šiol. Suomių kalba „tieto“ reiškia žinias, tam tikros srities išmanymą.

2012 metais „verslas-verslui“ sektoriui pristatėme „debesies serverį“ – didelio dėmesio sulaukusią greičiausią bei lanksčiausią „debesies“ paslaugą rinkoje. Ji atspindi mūsų strateginę viziją – plėtrą keturiose pagrindinėse srityse: „debesų“ kompiuterijos, didelės apimties duomenų (angl. Big Data), mobilumo ir socialinių tinklų.

Share