SEB banko atvirosios bankininkystės hakatoną laimėjo mokesčių apskaitos ir automatinio apmokėjimo sprendimą sukūrusi komanda

48 valandas trukusį SEB banko atvirosios bankininkystės hakatoną laimėjo šešių dalyvių IT bendrovės „Tieto Lietuva“ komanda. Pasak hakatono rezultatus vertinusių komisijos narių, laimėtojai pasiūlė automatinio mokesčių apmokėjimo ir apskaitos paslaugą „MoneyRoll“, skirtą savarankiškai dirbantiems asmenims. Šiems specialistams atiteko tūkstančio eurų piniginis prizas ir kvietimas toliau plėtoti idėją ką tik Vilniuje duris atvėrusio SEB Inovacijų centro startuolių erdvėje.

„Atvirosios bankininkystės eroje norime bendradarbiauti, todėl tai, kad daugiau negu devyniasdešimt IT sprendimų kūrėjų susirinko į naują bendradarbiavimo ir inovacijų erdvę, kurioje pristatė savo idėjas, susibūrė į komandas ir per savaitgalį sukūrė jau dabar įdiegtų paslaugų prototipus, rodo, kad kartu mes galime klientams pasiūlyti inovatyvesnių finansinių paslaugų negu kurdami jas atskirai“, – sako SEB Inovacijų centro vadovas Andrius Bolšaitis.

Pasak jo, pagal individualios veiklos pažymą dirbantys laisvai samdomi darbuotojai, kurių Lietuvoje skaičiuojama apie 100 tūkst., šiuo metu turi daug rūpesčių tvarkydami savo mokesčių apskaitą, kuri yra gana sudėtinga ir užima nemažai laiko. Todėl paprastą ir greitą sprendimą mokesčių apmokėjimui ir apskaitai pasiūliusios komandos idėja buvo labiausiai verta laimėtojos titulo.

Hakatoną vienbalsiu komisijos narių balsavimu laimėjo „Tieto Lietuva“ komanda. „Idėja gimė galvojant apie žmones, kurie yra labai užimti ir nenori gaišti laiko gilindamiesi į sudėtingą mokesčių apskaitą. „MoneyRoll“ išlaisvina laisvai samdomus darbuotojus nuo mokesčių apskaitos ir apmokėjimo rūpesčių, nes tereikia prisijungti per savo interneto banką, duoti sutikimą ir visi mokesčiai bus automatiškai nuskaityti nuo sąskaitos“, – hakatoną laimėjusią idėją pristatė „Tieto Lietuva“ komandos lyderis Vytautas Gaidys.

Pirmajame SEB banko atvirosios bankininkystės hakatone dalyvavo atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Moldovos, Prancūzijos ir Irano.

Kitus atvirosios bankininkystės hakatono dalyvių paskatinamuosius prizus gavo keturios komandos. Verslo programinės įrangos gamintoja „Oracle“ skyrė 3000 eurų prizą debesijos paslaugoms įsigyti. Šį prizą pelnė „Metasite“ komanda, sukūrusi PDF formato failų skaitymo programėlę, kuria naudojantis mokėjimo informacija automatiškai nuskaitoma nuo PDF formato sąskaitų ir parengiamas mokėjimo nurodymas.

IT bendrovės „Tieto Lietuva“ įsteigtas prizas už panaudotą inovatyviausią technologiją – du elektriniai paspirtukai – atiteko komandai „PicPay“, kuri sukūrė sąskaitų apmokėjimo būdą, apmokėjimo duomenis nuo ekrano nuskaitant telefono kamera.

Programėlės „Finpass“ (jos naudotojai išmaniajame telefone gali matyti savo kredito istoriją) kūrėjai apdovanojo „Orca“ komandos narius, pristačiusius verslo idėją, kaip pakeisti mokėjimo korteles pigesne alternatyva ir savo banko sąskaitą naudoti nemokamiems atsiskaitymams.

E. parašo platformos „iSign“ diegėjai skyrė 500 eurų vertės prizą komandai, kūrusiai „UniSign“ produktą. Tai universalus kodas, skirtas mažmeninės prekybos įmonėms, norinčioms greičiau prisijungti prie banko paslaugų sistemų ir jos vartotojų.

Be hakatoną laimėjusios komandos kvietimai dirbti SEB Inovacijų centro startuolių erdvėje atiteko trims komandoms: vaikų finansinio planavimo žaidžiant programėlės „Pocklet“ kūrėjams, automatinį sąskaitų faktūrų suderinimo sprendimą, skirtą mažoms ir vidutinėms įmonėms, sukūrusiems „Merlin“ nariams, taip pat „Contrablock“ dokumentų saugojimo paslaugą naudojant elektroninį parašą ir blokų grandinės technologiją pasiūliusiems specialistams.

Iš viso buvo pristatyta 14 idėjų, komandos dirbo dvi paras. Visą savaitgalį renginio dalyviai galėjo konsultuotis su patyrusiais SEB banko, bendrovių „Vilnius Tech Park“, „Oracle“, „Tieto“, Finpass“ mentoriais ir specialiai iš Estijos atvykusiais bendrovės „Garage48“ ekspertais.

Dalyvaudami atvirosios bankininkystės hakatone IT sprendimų kūrėjai galėjo susipažinti su technine dokumentacija ir testuoti savo idėjas, taikydami programų kūrimo sąsają (API). SEB banko atvirosios bankininkystės hakatonas vyko kovo 16–18 dienomis SEB Inovacijų centre. Hakatoną organizavo startuolių centro „Vilnius Tech Park“ komanda.

Nuotraukos ir vaizdo klipas iš SEB banko atvirosios bankininkystės hakatono: https://we.tl/y6MJ9B4V4y

Paskelbta: 
27 Kovas 2018
Share