„Tieto“ grįžo į augimo kelią

Suomijos kapitalo informacinių technologijų (IT) grupės „Tieto“ nuo 2012 m. smukusios pajamos pernai vėl augo. O šiuos metus „Tieto“ pradėjo nauja sutartimi, kurios pagrindu Suomijos vyriausybei imasi skaitmeninti dokumentų valdymą.
tieto.lt_grizo_i_augimo_kelia.png
 

Kovą Suomijos ministro pir­mininko biuras, vyriausybės IKT centras („Valtori“) ir „Tieto“ pasirašė sutartį, kurią įgyvendinant bus skaitmenintas bylų ir dokumentų valdymas ministerijose ir vyriausybės agentūrose Suomijoje. Skelbiama, kad tai bus vienas didžiausių skaitmeninimo projektų šalyje, bet sutarties vertė neatskleidžiama.

Sutartis su „Tieto“ sudaryta iki 2020 m., jos tikslas – padėti Suomijos vyriausybei pereiti prie skaitmeninio bylų ir dokumentų valdymo bei elektroninio archyvavimo.
 

Pirmajame etape centrinė Suomijos ministerijų administracija, prezidento kanceliarija ir teisingumo kanclerio biuras pakeis savo dabartinę sistemą į „Tieto 360°“ programą – standartizuotą sistemą, skirtą byloms, dokumentams ir archyvams valdyti. Kitame etape sistema pradės naudotis maždaug 80 vyriausybinių agentūrų Suomijoje.

Pajamos ir pelnas ūgtelėjo

„Tieto“ grupė pernai gavo beveik 1,5 mlrd. Eur pajamų. 2015 m. kompanijos pajamos siekė 1,46 mlrd. Eur.

Bendrovės veiklos pelnas (EBIT) pernai siekė 140,8 mln. Eur ir buvo kiek didesnis nei 2015 m., kai bendrovė uždirbo 125,2 mln. Eur. „Tieto“ veiklos pelno marža pernai siekė 9,4%, 2015 m. – 8,6%.

Ilgesnio laikotarpio – 5 metų – duomenys rodo, kad „Tieto“ pajamos pernai vėl pradėjo augti. Nuo 2012 m. jos mažėjo.

„Tieto“ 2016-ieji buvo strategijos atnaujinimo ir investicijų į augimą bei inovacijas metai. Nuo 2012 m. sėkmingai atsinaujinome, padidinome investicijas į didelį augimo potencialą turinčias sritis, pasamdėme svarbių naujų kompetencijų turinčių specialistų (800 žmonių) ir įkūrėme vidinių pradedančiųjų įmonių“, – metinę ataskaitą komentuoja Kimmo Alkio, „Tieto“ prezidentas ir generalinis direktorius. Tarp didelį augimo potencialą turinčių sričių, į kurias investavo kompanija, jis mini klientų patirties valdymo ir saugos sprendimus bei debesų kompiuterijos paslaugas ir duomenų centrus.

VŽ šiemet rašė, kad „Tieto“ plečia savo duomenų centrą Suomijoje, į kurį investuoja dar 17 mln. Eur. Iš viso į duomenų centrus ir naujų paslaugų kūrimą kompanija investavo apie 130 mln. Eur.

Lietuvoje metai buvo ramūs

Lietuvoje veikiančios bendrovės UAB „Tieto Lietuva“ rezultatų grupė atskirai neteikia. „Tieto“ akcijos kotiruojamos Helsinkio „Nasdaq“ biržoje. Akcinėms bendrovėms ir jų valdomoms įmonėms galioja gana griežta finansinės atskaitomybės tvarka, tad „Tieto Lietuvos“ duomenis galėsime pamatyti tik tuomet, kai bendrovė pateiks juos Registrų centrui. Tai turėtų įvykti ne vėliau kaip po 3 mėnesių.

2015 m. „Tieto Lietuvos“ pajamos, „Creditinfo“ duomenimis, siekė beveik 5,6 mln. Eur.

Tomas Vitkus, „Tieto Lie­tu­vos“ direktorius, sako, kad praėję metai bendrovei buvo ramūs ir stabilūs. Užsakymų nebūta daug, o viešojo sektoriaus užsakymų dalis netgi sumažėjo. Todėl bendrovė labiau susitelkė į vidinius dalykus – sumažinti netiesioginiai veiklos kaštai, peržiūrėta darbuotojų motyvavimo sistema, pradėta ieškoti, ką galima pakeisti įmonės veiklos modelyje, kad jis labiau atitiktų esamą padėtį darbo rinkoje.

„Pagrindinis mūsų rūpes­tis pernai buvo žmonės. Per­sonalo kaštai, ypač gerų spe­cia­listų kaina, toliau auga, todėl bandome mažinti sąnaudas kitose vietose, kad išliktume konkurencingi darbo rinkoje“, – sako p. Vitkus.

Prie netiesioginės veiklos sąnaudų, kurias „Tieto“ siekia mažinti, jis mini rinkodarą, pardavimus ir šių veiklų valdymo kaštus.

Ponas Vitkus sako, kad mažinant kaštus pernai tam tikros veiklos buvo iškeltos iš bendrovės ir dabar yra perkamos iš trečiųjų šalių.

Pašnekovas viliasi, kad šiemet ar bent jau kitais metais pagyvės viešojo sektoriaus sistemų modernizavimas. Be to, esą yra vilties, kad nauji valstybės valdomų įmonių vadovai, siekdami didinti bendrovių efektyvumą, pradės investuoti į IT.

Dar vienas sektorius, kurį esą verta stebėti, yra finansinės technologijos.

Pernai „Tieto“ investavo į momentinių mokėjimų sprendimo „tPay“ kūrimą ir kelias kitas šios srities iniciatyvas. Ponas Vitkus sako, kad kol kas į finansinių technologijų sritį dar reikia nemažai investuoti, bet jis viliasi, jog 2018–2020 m. jau atsiras rimtų projektų ir bus galima pereiti nuo investavimo prie pardavimų.

„Tieto“ grupėje dirba 13.876 darbuotojai. UAB „Tieto Lietu­va“ šiuo metu dirba 106 darbuotojai. Darbo užmokesčio vidurkis Lietuvos įmonėje, „Sodros“ duomenimis, siekia 1.951 Eur.

Daugiau skaitykite: http://vz.lt/informacines-technologijos-telekomunikacijos/2017/03/14/tie...

Paskelbta: 
15 Kovas 2017
Share