Tieto Lietuva: Mokymai padeda kuriant didesnę vertę sistemų naudotojui

Šiandien, kai dėmesio centre yra sistemų naudotojas ir jų teikiama vertė klientui, sprendimo panaudojamumas (Usability) tampa viena iš prioritetinių IT kūrėjų sričių. Į tai atsižvelgia asociacijos „INFOBALT“ mokymų projekte dalyvaujančios „Tieto Lietuva“ darbuotojai, jau ne pirmą kartą pasinaudoję galimybe tobulėti, rinkdamiesi unikalius sistemų architektūros, dizaino ir sistemų pritaikymo naudotojui, Agile ir Scrum metodologijų mokymus ir programas.

„Asociacijos „INFOBALT“ projektas suteikė mums papildomas galimybes dalyvauti tokiuose tarptautinio lygio mokymuose, kaip Agile (lektoriai Jurgen Appelo, Mary Poppendieck, J. B. Rainsberger) ir Scrum mokymai (lektoriai Robin Dymond, Paul Goddard), panaudojamumo mokymai Lietuvoje ir užsienyje (lektoriai David Bell, David Travis), sistemų saugumo Ethical Hacking and Countermeasure v. 7 (lektorius Vaidotas Gudaitis) ir kituose. Tai buvo aktualūs ir įdomūs mokymai, suteikę teorinių ir praktinių žinių, vertingų kuriant dar geresnius sprendimus jų naudotojams, efektyviai valdant projektus ir užtikrinant gerą komandos darbą“, – sako Kristina Maciulevičiūtė, UAB „Tieto Lietuva“ personalo vadovė.

Pasak K. Maciulevičiūtės, kuriant IT sprendimus būtina atsižvelgti į realius verslo poreikius, suteikti vertę klientams, o sistemų naudotojams – geriausią patirtį. Nenuostabu, kad didelio įmonės specialistų susidomėjimo sulaukė „Agile turo 2011“ metu vykę mokymai, kurių skirtingas temas rinkosi 13 įmonės darbuotojų – nuo programuotojų iki skyrių vadovų. Agile ir Scrum mokymų metu jie plėtė teorines ir praktines žinias apie Scrum metodo principus, pasirengė ir įgijo Scrum meistro (CSM) ir Produkto savininko (CSPO) sertifikacijas, gilinosi į kitas Agile praktikas, kaip programinės įrangos projektavimas, remiantis testavimu pagrįsto programavimo (Test-driven Development, TDD) technika ir metodika.

Be minėtųjų temų, UAB „Tieto Lietuva“ dalyvavo daugelyje kitų asociacijos „INFOBALT“ projekto mokymų. Tai ir techniniai kursai: programavimas Java, Oracle, Microsoft technologijomis, sistemų architektūros, analitikų, projektų valdymo, ITIL mokymai ir sertifikacijos. Taip pat – bendrųjų kompetencijų tobulinimui organizuoti: anglų kalbos, komandinio darbo, streso, konfliktų valdymo, lyderystės mokymai.

„Darbuotojų darbinių įgūdžių tobulinimas yra būtinas. Tai padeda ne tik teikti vertingesnes paslaugas klientams, susipažinti su geriausiomis praktikomis, tačiau ir motyvuoja pačius specialistus. Tai yra labai svarbi mūsų įmonės kultūros dalis ir viena iš mūsų vertybių – mes nuolat augame ir tobulėjame“, – tvirtina UAB „Tieto Lietuva“ personalo vadovė.

Paskelbta: 
18 Liepa 2012
Share